Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Konference – Jak ochránit svou firmu před kyberútoky

Jak ochránit svoji firmu před kyberútoky?

Během několika sekund můžete přijít o 25 let práce – když vás napadnou hackeři. O projekty, strojová data, kontakty, veškeré účetnictví, e-maily, ale i přístup do chytrého domu. Přesně to se stalo firmám z buchlovické průmyslové zóny, které se však rozhodly o své zkušenosti promluvit a varovat ostatní podnikatele. Proto je pořádána tato konference “Jak ochránit svoji firmu před kyberútoky?”, nad kterou převzal záštitu starosta města Uherské Hradiště, pan Ing. Stanislav Blaha.

Prezentace řečníků:

Rizika,standardy a opatření – Emil Vařeka –    video
Kybernetická bezpečnost – Jiří Berger
Kybernetická a informační bezpečnost – Aleš Špidla
Penetration testing laboratory – David Malanik
Prolomení Wi.Fi – Jakub Jareš

Program

Program v PDF formátu.
Pozvánka v PDF formátu.
Podmínky registrace

Profily přednášejících

Ing. Jiří Berger, MBA
soudní znalec v oboru kybernetiky

Vystudoval informatiku na provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze a skladatelské oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka, absolvoval sutidum MBA a v roce 2014 dokončil studium International Project Management na Academy of Project & Engineering Leadership v NASA na Floridě.

Téměř třicet let se věnuje informačním technologiím v širším slova smyslu a od roku 2007 je soudním znalcem v oblasti kybernetické bezpečnosti. Od roku 1995 vytváří internetové projekty a aplikace, jeho společnosti se opakovaně umístily mezi 50 nejrychleji rostoucími společnostmi ve střední a východní Evropě a tři krát byly zařazeny i do žebříčku 500 nejrychleji rostoucích společnosí celé Evropě. Jeho projekty dále získaly 2x Creative Mobile Award, získal nominaci na European IST Prize, dvě z jeho společností získaly od AT Kearney ocenění Best Innovator of the Year.

Vybudoval on-line prodejce letenek FRACTAL, který se zaměřuje na poskytovaní cestovních služeb firmám a patří svým obratem 350 mil. Kč mezi deset největších prodejců letenek v ČR. Dlouhodobě řídí konzultační a softwarovou společnost e-FRACTAL, ve které vyrůstá množství další projektů a firem. V roce 2002 prodal internetové vydavatelství Notebooky.cz společnosti Mafra a dnes je to součást jejich Technetu, v roce 2008 prodal projekt zaměřený na modelování obchodních procesů do Velké Británie, tři roky podnikal v Silicon Valley a aktuálně buduje několik startupových projektů s globálním dosahem, z nichž nejznámější je PhoneCopy.com – jedna z největších multiplatformních služeb pro zálohu a synchronizaci dat z mobilních telefonů a osobních počítačů na privátní cloud. Je držitelem US patentu číslo 7,904,431 s názvem “Method and System for Automated Request Modelling”.


Ing. Aleš Špidla
expert na kybernetickou bezpečnost

Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V roce 2011 jako ředitel odboru kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra ČR koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti.

Dále pracoval jako vedoucí sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru bezpečnostních politik ministerstva práce a sociálních věcí, manažer oddělení řízení rizik ve společnost Price Waterhouse Coopers, poté ve státním podniku CENDIS, s.p. jako specialista pro kybernetickou bezpečnost a ve státním podniku NAKIT, s.p. jako vedoucí oddělení v sekci bezpečnosti. V současné době pracuje jako manažer kybernetické bezpečnosti na Generálním finančním ředitelství.

Je prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Intenzivně se věnuje evangelizaci problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou.


Jakub Jareš

původním povoláním učitel a hudebník. S počítačovými sítěmi a servery pracuje od roku 2002, kdy v rámci zavádění ICT a internetu do škol realizoval kabelové i bezdrátové sítě pro školní zařízení, navrhoval terminálové servery, grafické učebny a audio studia.

Od roku 2010, kdy školství opustil, se pohybuje v oblasti kybernetické bezpečnosti a pravidelně jako konzultant spolupracuje se soudním znalcem Ing. Jiřím Bergerem, různými bezpečnostními složkami, advokátními kancelářemi a menšími společnostmi.

Kromě bezpečnosti sítí se nejčastěji zabývá obnovou dat, virtualizací, správou linuxových serverů, analýzou chování uživatelů, v menší míře pak zpracování projektových dokumentací a školení bezpečnosti.

Ve volném čase rád čte, poslouchá hudbu, cestuje, fotografuje, hraje na kytaru a vypíná počítač.

Mgr. Emil Vařeka, MBA

Mgr. Emil Vařeka, MBA, zakladatel a majitel technologické a konzultační společnosti ICONTIO.com a SIMPLECON.eu, specialista v oblasti informačních a komunikačních technologií, informační bezpečnosti, projektového řízení a řízení rizik.

Více než 15 let pracuje v oblasti informačních a komunikačních technologií. Začal jako technik v malé firmě, poté 7 let pracoval v bankovním sektoru. Od r. 2006 rozvíjí vlastní společnost Icontio, poskytující zákazníkům informační systémy, konzultační a poradenské služby související s řízením projektů, služeb, informační bezpečností a inovacemi.

Vystudoval Karlovu univerzitu (1998) a poté Brno International Business School (2008); dále Inovační akademii Fraunhofer institut/IPA Slovakia a Microsoft Business Academy.

Je členem několika profesních sdružení. Například CIEM – Český institut efektivního managementu, ČIMIB – Český institut manažerů informační bezpečnosti, SAMBA.cz – Spolek Absolventů MBA, Česká společnost pro systémovou integraci

Ing. David Malaník, Ph.D.

Vystudoval inženýrskou informatiku a v roce 2011 obhájil disertační práci na téma „Usability of the Artificial Intelligence and Modern Techniques for Securing Computer Systems“. Problematice Cyber Security se věnuje aktivně od roku 2006. Od roku 2016 je vedoucím laboratoře penetračních testů na Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Připravuje a aktivně se podílí na penetračních testech pro soukromý i státní sektor. Přednáší a vede semináře zaměřené na penetrační testování, digitální forenzní technologie, network security a počítačové viry jak na UTB ve Zlíně, tak i na odborných konferencích a workshopech. Od roku 2018 je MC Substitute na COST projektu: DigForAsp (Digital forensics: evidence analysis via intelligent systems and practices) –  CA17124.

Partneři

Uherské Hradiště

Fakulty a součásti

Zavřít