Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Naše obory

Bakalářské studium

V rámci bakalářského studia lze na naší fakultě studovat studijní programy Aplikovaná logistika, Ochrana obyvatelstva, Environmentální bezpečnost a Management rizik. Celé studium je tříleté a je zakončeno státní závěrečnou zkouškou.

Po rozkliknutí vybraného studijního programu budete přesměrováni na vyhledávač oborů, kde se dozvíte více informací. V případě, že byste se rádi dozvěděli více o konkrétních předmětech, které jsou vyučovány v jednotlivých studijních programech, tak je naleznete ve studijních plánech.

 

Studijní programy:

 

Aplikovaná logistika (prezenční)

Neexistuje firma nebo člověk, který by neřešil logistiku. Nejen běžnou dopravu zboží, ale co třeba strategické zásoby státu, řešení celé dopravní infrastruktury, nebo kompletní plány průmyslové výroby? Optimalizace přísunu surovin, management, ekonomie, informatika,… To vše je logistika.

A proč aplikovaná? Praxe, praxe a zase praxe. Budeš připraven řídit tým lidí a být klíčovou součástí každé firmy nebo organizace.

Více info a e-přihláška >>


 

Ochrana obyvatelstva (prezenční i kombinovaná forma)

První linie. Integrovaný záchranný systém. Koordinace záchranných prací. Psychologie krizových situací. Požární a protichemická ochrana. Likvidace havárií a katastrof. Tady se rozhodně nudit nebudeš.

Za tři roky tě teoreticky i prakticky připravíme na práci v rámci Integrovaného záchranného systému, orgánů krizového řízení, bezpečnostních oddělení podniků, bezpečnostních agentur a dalších.

Více info a e-přihláška >>


 

Management rizik (prezenční i kombinovaná forma)

Být managerem v době klidu a prosperity je celkem brnkačka. Ale co když se něco vyvrbí? Kde jsou nějaké krizové plány? Kdo zachová klid a chladnou hlavu? Nebo ještě lépe – jak nedopustit, aby se vůbec nějaký průšvih stal?

Přesně to je práce pro krizového manažera. Krizové plánování, bezpečnost objektů i osob, ekonomika krizových situací, kybernetická bezpečnost,… Velmi dobré uplatnění najdeš kdekoliv od soukromých firem po státní správu. Jdeš do toho?


 

Environmentální bezpečnost (prezenční)

Není žádným překvapením, že poslední roky zažíváme události, na které jsme nebyli zvyklí. Přívalové deště, záplavy, období sucha, extrémní výkyvy teplot či extrémní vítr. Všechny tyto události, které mají bezprostřední dopad nejen na ekonomickou stabilitu země, ale také kvalitu života lidí a jejich zdraví a životní prostředí, můžeme nazvat environmentálně-bezpečnostními hrozbami.

Environmentálně-bezpečnostní témata však nemusí být vždy synonymem pro katastrofy. Lidé se například odedávna věnují problematice dopadů své činnosti či udržitelného rozvoje společnosti.

Tak co ty na to? Zajímá tě to? A chceš vědět co a jak můžeme ovlivnit? Tak v tom případě je studijní program Environmentální bezpečnost to pravé pro tebe.

Přijímací řízení a další informace:

Vše se dozvíte na této stránce.

Uchazeči se specifickými potřebami

Uchazečům se specifickými potřebami nabízíme možnost konzultovat vhodnost zvoleného studijního programu v Centru pro studenty se specifickými potřebami ještě před podáním přihlášky. Přístupnost konkrétního programu (s ohledem na typ postižení uchazeče) lze nalézt v dokumentu níže.

Bakalářské programy FLKŘ – Přístupnost studijních programů pro studenty se specifickými potřebami

Fakulty a součásti

Zavřít