Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Studuj na mimořádné fakultě

7 důvodů, proč studovat FLKŘ UTB


Svět je plný mimořádných událostí a více než kdy jindy potřebuje kvalitní krizové manažery a bezpečnostní profesionály. Proto jsme tu my – Fakulta logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati.
Už přes 15 let připravujeme absolventy, kteří dokáží řešit problémy a neleknou se žádné výzvy.

 

Nečekej na budoucnost. Pojď ji s námi tvořit už teď, bezpečnější a zdravější.

Mimořádně aktuální a žádané programy

O profíky v našich studijních programech je na trhu opravdu velký zájem. Zvlášť v dnešní době. Absolventy FLKŘ UTB najdeš po celém světě v soukromém sektoru, záchranných složkách, státních organizacích a samosprávách.

FLKŘ UTB - studijní obory

Staň se také expertem na ochranu lidí, firem i životního prostředí. Naučíš se jak funguje logistika, ekonomika, management a strategické plánování nebo činnosti Integrovaného záchranného systému. Zjistíš, kde všude může vzniknout riziko a jak mu předcházet. A když už nějaký průšvih opravdu přijde, dokážeš ho rychle řešit.

FLKŘ UTB - studijní obory

Pandemie neznámého viru, chemické látky v řece, znečištěné ovzduší… nebo třeba „jen“ špatně optimalizovaná výroba či nefungující dopravní uzel.

Žádný problém tě nezaskočí. Poradíš si, budeš mít plán, přijdeš s řešením. Vždy pár kroků před ostatními. Staneš se nepostradatelným článkem každé organizace a firmy. Nebo si založíš vlastní. Je to na tobě.

Skvěle vybavený kampus v Uherském Hradišti

V našem areálu nedaleko centra historického města máš všechno jako na dlani. Na jednom místě tady najdeš moderně vybavené laboratoře a učebny, koleje i menzu.

Kampus - budovy FLKŘ UTB v Uherském Hradišti

O výuku se starají pracovníci čtyř specializovaných Ústavů fakulty. V našich Simulačních krizových učebnách tě například naučíme modelovat různé mimořádné situace jako povodně nebo klidně výbuch atomové bomby. Unikátní Laboratoř GIS je součástí světové sítě laboratoří Geo for All a můžeš v ní vytvářet téměř cokoliv od územního plánování až po mapování případného života na Marsu. Laboratoř logistiky ti umožní detailně plánovat a vylepšovat logistické procesy v dopravě, ve městech a obcích i soukromém sektoru.

Těšit se ale můžeš i na Laboratoř kybernetické bezpečnosti, Laboratoř chemie, Laboratoř open source technologií (LOST)  a další pracoviště nejen na fakultě.

Laboratoře FLKŘ UTB v Uherském Hradišti

Náš kampus je navíc výborně strategicky umístěný. V okruhu do 500m najdeš v podstatě všechno, co potřebuješ k životu. Nepřeberné množství sportovních aktivit a areálů, obchody, kino, muzea, divadlo,… Do oblíbeného aquaparku nebo na známý Baťův kanál to máš jen pár minut pěšky. Stejně jako do centra města.

Mapa aktivit v okolí kampusu FLKŘ UTB v Uherském HradištiStáhni si mapku ve větším rozlišení

Samozřejmě myslíme i na studenty s  různým typem zdravotního postižení a jiného znevýhodnění. Se vším ti pomůžeme! Info

Praxe jako žádná jiná – ve firmách i terénu

Podíváš se na místa, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. Zažiješ situace, které tě připraví na řešení těch nejnáročnějších úkolů.

Praxe FLKŘ UTB

Čekají tě exkurze a stáže přímo v provozu. Nahlédneš do zákulisí složek záchranného systému. Zjistíš, jak fungují krizové štáby a strategické složky státu, jako třeba sklady státních hmotných rezerv.

FLKŘ se navíc podílí na organizaci mezinárodních konferencí jako CrisCon (Krizové řízení a řešení krizových situací) nebo MEKA (Medicína katastrof), na kterých se potkávají a navzájem si předávají zkušenosti přední experti z oboru.

Praxe FLKŘ UTB

Pssst! A připrav se také na to, že už během stáže můžeš dostat nabídku na atraktivní práci, protože poptávka po našich oborech a absolventech je skutečně velká.

Cestuj, studuj a poznávej svět!

Jsme mezinárodní univerzita, takže nabídka studijních pobytů a stáží je u nás opravdu široká. Moc rádi tě vyšleme na zkušenou do zahraničí!

Stačí si vybrat z programů jako ERASMUS, CEEPUS, ERASMUS+, Freemovers nebo IAESTE. A vyrazit v podstatě kamkoliv do světa.

Studium v zahraničí - FLKŘ UTB

S vyřízením cesty ti samozřejmě pomůžeme. Mrkni na stránku Výjezdy pro studenty, kde najdeš podrobnější info a několik příběhů našich studentů.

Hradiště

Uherské Hradiště je prostě srdcovka! Historické královské město na řece Moravě plné pohodových lidí, kultury a vyhlášených akcí.

UH 01

Každý rok se tu koná třeba známá Letní filmová škola, na kterou se sjíždí fanoušci z celé ČR i dalších zemí. Zažít můžeš i krojované Slavnosti vína a otevřených památek, nebo si naplno vychutnat několikadenní festival Slovácké léto plný sportu, slunce a skvělých koncertů.

Nechybí ale ani vyhlášený Baťův kanál, Aquapark a další atrakce ve městě a jeho okolí. Nebo se můžeš jen tak procházet uličkami a parky, dát si dobrou kávu a užívat si atmosféru.

UH 02

Hradiště má zkrátka svoje kouzlo. Nabídne ti otevřenou náruč a naprosto vše, co potřebuješ ke studiu a realizování svých snů.

Výborná parta a studentský život

Na FLKŘ jsme opravdu pohodáři, všichni se tu známe a pomáháme si. Kdykoliv se můžeš obrátit jak na své starší spolužáky, tak samozřejmě na pedagogy a zaměstnance fakulty.

Studentský život a aktivity na FLKŘ UTB

Navíc tu máme šikovnou a aktivní Unii studentů, ke které se můžeš přidat a pomáhat s organizací takových akcí jako je Vítání prváků, Majáles, Ples FLKŘ, Seznamovák UTB, ale i Logistické sympozium, Ukliďme svět, přednášky Science Café a mnohé další.

Hazmat suit kiss :) Polibek v protichemickém obleku není problém :)

Prostě v tom umíme chodit!

Studentský život a aktivity na FLKŘ UTB

Zakončení studia na FLKŘ UTB

A až budeš na konci studia psát své jméno na zem před fakultou, dost možná se neubráníš i nějaké té slzičce dojetí…

Zakončení studia na FLKŘ UTB - Happy students

Mimořádná fakulta

  • Jsme jediná fakulta Univerzity Tomáše Bati se sídlem mimo Zlín. Navíc s vlastním kampusem a výborným studijním zázemím, s menzou a pěknými kolejemi. Vše na jednom místě.
  • Nabízíme mimořádné obory, díky kterým najdou naši absolventi uplatnění v praxi v ČR i po celém světě.
  • Jsme dobrá parta a na každém kroku u nás panuje pohodová atmosféra. Stejně jako v samotném Uherském Hradišti a celém slováckém regionu.
  • Naši studenti jsou také skvělými sportovci, máme mezi sebou například mistry světa v požárním sportu!
  • Na výuku můžeš přijet klidně hasičským vozem nebo kamionem a pořád budeš mít kde zaparkovat. Prověřeno 🙂
  • Rozhodně se s námi nebudeš nudit, jsme profíci na mimořádné situace!
  • A zbytek ti rádi ukážeme osobně. To prostě musíš zažít!

Zkrátka a dobře –  jsme FLKŘ UTB.
Mimořádná fakulta.

Jsme ready a těšíme se. A co ty?

Je to na tobě!


 

Vyber si obor
a podej e-přihlášku:

Přijímací zkoušky jsou prominuty.

 

Fakulty a součásti

Zavřít