Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Studium

Proč studovat na FLKŘ?

Obory mají smysl a budoucnost

Přiznejme si, bezpečnost je v současnosti nejvíce skloňovaným pojmem ve světě. Všichni investují svůj čas a prostředky, aby se cítili bezpečně a nic je pokud možno neohrožovalo. My ale víme, že překvapení vždy čeká za rohem a nikdy úplně nevymizí. Je třeba být připraven. Proto ani nevymizí lidé, kteří se budou snažit bezpečnost společnosti zajistit. Ať už to bude na úrovni státu, obce nebo firmy, tito lidé zkrátka budou vždy potřební a vy můžete být jedním či jednou z nich. Stanete se prostě nepostradatelnými.

Věda a praxe na vlastní kůži

Dělat vědu není žádná věda, když máte možnost si to opravdu vyzkoušet. A že přijít na to, jak něco zabezpečit, je snadné? To byste se divili. Cílem a uměním naší práce je dělat věci správně. Být schopen rozhodnout se v krátkém čase a nechybovat. Na to je třeba být zkušený, nebo se naučit si věci zjednodušovat. A právě to představuje spoustu a spoustu prostoru pro vědu. Vymýšlet způsoby a řešení, metody a aplikace, které nám práci ulehčí, a také zajistí, že se nedopustíme chyby. V laboratořích, učebnách, ale i venku v přírodě se můžete pustit do výzkumu, který pak použijete ve své bakalářce nebo diplomce. Navíc pravidelně organizujeme konferenci, kde se takovými projekty můžete blýsknout. Povinná praxe, kterou podstupují všichni naši studenti, je už jen třešinkou na dortu.

Vše na jednom místě

Studium v Uherském Hradišti má velkou výhodu: vše je tu na jednom místě. Z kolejí do školy to máte minutu, do menzy, knihovny i na nákup si zaběhnete v bačkorách. Historické centrum, hromada sportovišť, nekonečné cyklostezky, restaurace a kluby – vše je tu „co by kamenem dohodil“. A přesto je stále co objevovat!

Studenti tu žijí jako jedna rodina, navzájem se znají a podnikají společné akce. Stačí jen přijít a vyzkoušet. Věříme, že už nebudete chtít jinam.

Celý život se učíme

Ať už jste vysokoškolsky vzdělaní, či nikoli, někdy je zkrátka potřeba oprášit své znalosti, nebo se naopak přiučit něco nového. Naše fakulta nabízí možnosti celoživotního vzdělávání pro všechny, co se chtějí přiučit něčemu novému.

Firmám i veřejnosti nabízíme naše kurzy celoživotního vzdělávání, pro seniory máme připravené zajímavé a zábavné kurzy v rámci Univerzity třetího věku. Na své si tak přijde každý. A proč právě u nás? Podle nás je akademická půda ideálním prostředím pro studium, tvorbu kvalitních projektů, získání nových přátel a má vždy slušné zázemí i penzum nejnovějších poznatků. Tak to zkuste!

 

Zavřít

Fakulty a součásti