Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Fakulty a součásti Otevřít navigaci

Praktické informace

Studium v zahraničí

Vyjeďte za hranice posunout si své hranice. A je jedno, jestli na měsíc, semestr, nebo na celý rok. Programy Erasmus a Freemover jsou pro každého, kdo má toulavé boty, chce se osamostatnit a „rozvázat“ jazyk. Není snad třeba ani zmiňovat, jak cenná zkušenost to bude pro vaši budoucnost.

Šanci vycestovat takřka kamkoliv za výhodných podmínek dostanete jen párkrát za život, a proto stojí zato to zkusit. Získáte stipendium na pokrytí životních nákladů a s vyřizováním nezbytné dokumentace k výjezdu vám pomůže fakultní koordinátor.

Rozhodně se nemusíte obávat případného rozvolňování a prodlužování studia po návratu domů. Budeme se snažit vybrat destinaci, v níž budete moci studovat předměty ze svého oboru tak, abyste o žádné důležité učivo nepřišli.

Chcete absolvovat studijní pobyt, nebo pracovní stáž? Vybírat můžete z celé škály destinací. Oblíbený program Erasmus, který otvírá brány do Evropy, nabízí studentům naší fakulty opravdu mnoho. Z těch ideálních pro naše obory je třeba Portugalsko, Finsko, Bulharsko, Turecko, Maďarsko, Polsko či Slovensko. Možnosti se stále rozšiřují.

Pokud je vám i Evropa malá, s Freemoverem se můžete vydat ještě dál. Poslední dobou je oblíbené například Japonsko, Brazílie, Tchaj-wan nebo Jižní Korea. Tři studenti naší fakulty například nedávno okusili studium na Filipínách.

V rámci logistiky vám můžeme nabídnout i program CEEPUS, do kterého je naše fakulta zapojena.  Můžete tak vycestovat až na 15 institucí v rámci 13 nejrůznějších evropských zemí. Délka pobytu je na vás: od 3 týdnů do 6 měsíců.

S jakýmikoli dotazy ohledně studia či stáží v zahraničí se obracejte na koordinátorku studentských pobytů a pracovních stáží, a to buď v kanceláři 2.36/UH1 nebo na vargova@utb.cz .

Zjistěte více o možnostech v zahraničí.

Zavřít

Fakulty a součásti