MEKA 2019

Jak se již stalo tradicí, tak se každého druhého roku naše Fakulta logisitky a krizového řízení podílí na mezinárodní konferenci Medicína katastrof. V minulém roce se jednalo o XXII. ročník a konference probíhala v období od 11. – 13. 6. 2019 v lázeňském městě Luhačovice.

Na této konferenci jsou projednávána aktuální témata z oblasti krizové připravenosti státu a také preventivních opatřeních na úrovni krajů. V uplynulém ročníku byly především projednávány témata:

• Ochrana obyvatelstva při mimořádné události s biologickým, chemickým a radiačním ohrožením
  • Systém řešení připravenosti na vysoce nebezpečné nákazy ve zdravotnictví a návaznosti na novou Typovou činnost STČ 16A/IZS
  • Součinnosti zasahujících složek IZS

Informace o předešlém ročníku naleznete v Revue civilnej ochrany na stranách 29-30, který si lze zobrazit na přiloženém odkazu.