Propagace

Klub požárního sportu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Klub požárního sportu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navazuje na tradici požárního sportu, který se na Fakultě logistiky a krizového řízení, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně datuje již od roku 2011 a snaží se vytvořit lepší podmínky pro všechny studenty, jež mají v tomto sportu zálibu.

Sdružuje studenty, kteří mají zájem o požární sport napříč jednotlivými disciplínami včetně náročných disciplín TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá).

Klub funguje pod záštitou UTB ve Zlíně ve spolupráci s Fakultou logistiky a krizového řízení se sídlem v Uherském Hradišti a ústavem tělesné výchovy Fakulty managementu a ekonomiky.

Cílem je zvyšovat fyzickou kondici studentů a připravovat je na budoucí povolání v bezpečnostních složkách státu. Dále pak připravit své členy na Akademické mistrovství v požárním sportu a TFA.  Samozřejmostí je rozšířit kruh přátel a znalostí v oblasti požární ochrany.

Naše úspěchy

• TFA na FLKŘ 2024

V kategorii žen zvítězila Denisa Vápeníková, na druhém místě se umístila Monika Čaganová a třetí příčku obsadila Natálie Charvátová. V mužské kategorii triumfoval Radovan Vaculík, druhé místo získal Tomáš Hřib a třetí skončil Petr Pešek. Vítězové budou reprezentovat Univerzitu Tomáše Bati na akademickém mistrovství v TFA v Ostravě.

• Akademické mistroství české republiky v TFA 2023
    • Štafeta muži – 5. místo
    • Štafeta ženy – 4. místo
  • Akademické mistroství české republiky v požárním sportu 2024
    • Celkové 3. místo – muži
    • Požární útok 1. místo – muži

Chceš se k nám přidat?

Neváhej se nám ozvat na našich sociálních sítích nebo některému ze členů z klubu.

• Facebook – Klub požárního sportu UTB
  • Instagram – @klub_pozarniho_sportu_utb