Využití občanské vědy v ochranářském výzkumu na Filipínách

14.-16. února se na Filipínách koná významná událost, která spojuje odborníky a výzkumníky z celého světa v jedinečném fóru zaměřeném na využití občanské vědy v ochranářském výzkumu.

Jedná se o symposium, jehož cílem je vytvořit prostor pro podporu spolupráce mezi výzkumníky, odborníky z praxe a dalšími zúčastněnými stranami, které využívají nebo mohou využívat zapojení místních komunit do výzkumu a ochrany přírody. Tato událost je mimořádnou příležitostí k výměně zkušeností, diskusi o nejnovějších trendech a inovacích v oblasti ochrany životního prostředí.

Do této akce se zapojí zástupci řady filipínských univerzit, neziskových organizací a místních vlád. Současně zde vystoupí řada zahraničních přednášejících, zastupujících země jako Česko, Kalifornie, New York, Havaj, Austrálie, Jižní Korea a Hongkong. Prezentace budou probíhat jak prezenčně, tak i v online formě, aby bylo dosaženo co největšího dosahu a zapojení zúčastněných z celého světa.

Fakulta logistiky a krizového řízení je hrdým nositelem celé myšlenky symposia a zároveň hlavním organizátorem akce ve spolupráci s místními organizacemi, místní vládou a českými zoologickými zahradami. Za organizací stojí dr. Matyáš Adam a dr. Jakub Trojan, kteří se těší na úspěšný průběh události a na setkání s významnými osobnostmi z oblasti ochrany přírody.