Projekt AGROECOLOGY

V rámci programu Horizon Europe (HORIZON) se zaměřujeme na možnosti zlepšování našeho zemědělství. Spolupracujeme s 26 evropskými státy a naší snahou je vytvářet nové přístupy a technologie pro udržitelnější a odolnější zemědělství.

Cílem projektu je pomoci dané sféře přizpůsobit se změnám klimatu, ochránit biodiverzitu, zajistit bezpečnost potravin a ochránit naše životní prostředí bez toho, aby zemědělci přišli o svůj zisk.

Naší snahou je inovace a realizace změn v přístupu k zemědělství. Projekt AGROECOLOGY využívá nejnovější vědecké přístupy, technologie a inovace ke spojení přírodních interakcí s know-how zemědělců. To všechno by mělo udělat naše zemědělství udržitelným.

Díky spojení sil Evropské unie a zúčastněných států vytvoříme znalosti a technologie podle hlavních témat, která jsou popsána ve strategickém plánu výzkumu a inovací.

A nejlepší na tom je, že projekt AGROECOLOGY propojí všechny zainteresované skupiny a vytvoří platformu pro informování, konzultace a poradenství – prostě pro všechno, co pomůže zlepšit sdílení znalostí.