#FLKŘUTB

Noc vědců 24. 9. 2021

Letošní Noc vědců startuje 24. září. Program s tématem ČAS nabízí i Fakulta logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti.

Noc vědců obvykle nabízí jeden večer napěchovaný vědou, a jinak tomu nebude ani letos. Termínově popularizační akce připadá na poslední zářijový pátek, tedy 24. září. Návštěvníci se můžou těšit na bohatý program pro celou rodinu.

Malá ukázka toho, na co se můžete těšit:

• Mobilní planetárium
  • Hasiči v akci
  • Policie a pyrotechnika
  • Easy painting
  • Modelování busty
  • Logistická temná komora
  • IQ koutek
  • Darwinem na pár hodin
  • Jídlo budoucnosti
  • a ještě mnoho dalšího…… ?

Noc vědců jako taková vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod. Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit.

Partneři: