Noc vědců

Poslední zářijový pátek bude opět patřit vědě. Univerzita Tomáše Bati otevírá své dveře návštěvníkům Noci vědců, kteří letos mohou zavítat do prostor Laboratorního centra Fakulty technologické a 14|15 Baťova institutu.

Letošní ročník se nese na vlně tématu „všemi smysly“. To prosáklo do tradičního maratonu přednášek Science Café. Přednáškový sprint zase nabídne pásmo 10 minut o vědě.

O vědě návštěvníci nemusí jen poslouchat. Noc vědců je ten pravý čas, kdy si mohou obléknout laboratorní plášť a přiložit ruce k dílu. Kromě stanovišť s nejrůznějšími pokusy, experimenty a hrami, budou po celý večer probíhat také tematické workshopy.

Kromě Laboratorního centra Fakulty technologické, kde se Noc vědců ve Zlíně opakovaně odehrává, mohou návštěvníci navštívit program na platformě 14|15 Baťova institutu. Vrcholem večera bude koncert kapely Sto zvířat.

Zlínská Noc vědců bude zkrátka nabitá. Veškerý program, včetně rezervace workshopu, lze dohledat na www.nocvedcu.cz a nejlépe jej zažít na vlastní kůži v pátek 30. 9. 2022.