USUH

Mikulášská laťka zpestřila závěr semestru!

Trvalo dlouhé čtyři roky, než se na fakultě našel organizační tým, který by navázal na tradici dříve populární Mikulášské laťky. V prosinci 2019 se tohoto úkolu zhostili členové Unie studentů Uherské Hradiště.

Sportovně-recesistická akce, kterou charakterizují odvážné skoky v nejrůznějších sportovních i nesportovních úborech, měla v letech 2013 až 2015 mezi studenty velkou oblibu. Letos se díky vstřícnosti představitelů uherskohradišťského gymnázia mohla vrátit nejen do svého obvyklého termínu (středa 4. prosince 2019), ale i na svoje tradiční místo, tedy do tělocvičny gymnázia.

V úvodu programu se účastníci letošní Mikulášské laťky zahřáli do sportovního režimu míčovými hrami. Následovala hlavní část, tedy skok vysoký, za který si nejúspěšnější skokani odnesli věcné ceny. Důležitější než jména vítězů je fakt, že se návštěvníci této akce dobře bavili a v období, které je charakteristické převážně shonem a stresem, udělali něco i pro svoji fyzickou stránku.

Foto: Romana Musilová, Jiří Dokulil