Celní správa ČR na FLKŘ

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta logistiky a krizového řízení (FLKŘ UTB) v Uherském Hradišti, ve dnech 23. a 24. října 2023 přivítá zástupce Celní správy České republiky (CS ČR). Akce je určena především studentům a akademickým pracovníkům fakulty.

První den, 23. října, v době od 13:00 do 15:00 hodin, se uskuteční přednáška zaměřená na kompetence Celní správy. Připravena bude praktická ukázka systému na kontrolu úhrady poplatku za zpoplatněné komunikace pro vozidla do 3,5 tuny, tedy elektronické dálniční známky. Další část přednášky bude věnována personálním a náborovým informacím. Po přednášce bude možnost položit případné dotazy.

Druhý den, 24. října, od 9:30 do 12:30 hodin, se přednášející zaměří na praktické příklady z činnosti Celní správy. Součástí bude kynologická ukázka výcviku psů a jejich schopnosti vyhledávání drog, výbušnin, zbraní a peněz. Dále bude představen velkokapacitní rentgen. Tento rentgen detekuje materiály skryté až za 310 mm silnou ocelovou deskou. Kabina operátora je vybavena nejmodernější technikou, která umožní zobrazit materiály podle jejich fyzikálních vlastností, s hlavním rozdělením na organické a anorganické látky. V případě zájmu mohou akademičtí pracovníci nebo studenti dobrovolně propůjčit své vozidlo k rentgenovému testování, které je nedestruktivního charakteru. Po představení rentgenu si účastníci budou moci toto pracoviště prohlédnout a položit konkrétní dotazy.

Prezentace CS ČR na FLKŘ UTB v Uherském Hradišti je skvělou příležitostí pro studenty a akademické pracovníky se seznámit s činností Celní správy a získat praktické informace. Těšíme se na vaši účast!

O společnosti Celní správa ČR:

Celní správa České republiky je státní správní orgán, který má na starosti správu cel, dohled nad pohybem zboží a ochranu ekonomických zájmů České republiky. Jejím cílem je zajišťovat bezpečnost a ochranu ekonomiky země. CS ČR má široké pravomoci a kompetence v oblasti celního řízení, kontroly a dohledu nad pohybem zboží a osob přes hranice.