“Buzerák párty” pomohla dobré věci

Zpříjemnit studentům závěr semestru a pomoct dobré věci. Tak znělo základní poslání tradiční Buzerák párty, která se uskutečnila ve středu 10. května na travnaté ploše poblíž Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati. Název akce odkazoval na minulost místa konání, neboť hlavní program probíhal coby kamenem dohodil od plochy, kde ještě donedávna pochodovali vojáci.

Buzerák párty je mezi akcemi, organizovanými Unií studentů v Uherském Hradišti, z.s., každoročním vyvrcholením letního semestru. Své pevné místo zde mají zejména kolektivní hry (soutěže jako balónky, pivní štafeta a mnohé další), odpočinek u typicky studentských pochutin a od loňska také hudební program. „Našim záměrem bylo na Buzerák párty prezentovat jednu studentskou kapelu nebo alespoň kapelu, která má ve svých řadách studenta naší fakulty. Po loňském skvělém ohlase návštěvníků jsme pozvali novojičínskou kapelu Echo, kde působí student třetího ročníku programu Ochrana obyvatelstva Jirka Matúšů. Kluci přijeli představit svoji vlastní tvorbu, mimo jiné i skladby z aktuálního alba, a ani letos rozhodně nezklamali. Druhou kapelou, která vystoupila na našem improvizovaném pódiu, byla skupina Old School z Lutína u Olomouce. Ti zahráli vesměs dobře známé rockové šlágry a přispěli k výborné náladě, která vydržela až do večerního odchodu na after párty,“ líčí předseda pořádající organizace a současně student Fakulty logistiky a krizového řízení Dalibor Malý.

Buzerák párty však nebyla jen o studentském veselí. Loni započatá spolupráce fakulty, Unie a Charity Uherské Hradiště měla své pokračování a vyústila v myšlenku podpořit Domácí hospic Antonínek. V pokladničce, kam mohli návštěvníci akce v průběhu večera vhazovat své příspěvky, bylo vybráno 3010 Kč. „Loni jsme se na počátku naší spolupráce s organizátory Buzerák párty zaměřili na pomoc Ukrajině. Jsem rád, že tím vznikla tradice, ve které snad budeme pokračovat i v dalších letech,“ věří zástupce ředitele uherskohradišťské charity Dalibor Jirásek.