Ústav logistiky

Věda a výzkum

Věda je pro nás jasný způsob, jak rozvíjet naši oblast, posouvat věci dál a zdokonalovat se ve svém zaměření. Pracovníci našeho ústavu aktivně hledají nové poznatky a pravidelně se účastní mezinárodních konferencí. Zde si vyměňujeme zkušenosti a znalosti s odbornou komunitou. To zaručuje, že naše výuka neztrácí ani na kvalitě, ani na aktuálnosti. Proto je vědecko-výzkumná činnost pro Ústav logistiky jednou z priorit. Aktuálně jsou na Ústavu logistiky řešeny tyto projektové záměry:

Aktuálně řešené projekty:

Dlouhodobí koncepční rozvoj organizace (DK RVO)

RVO/FLKŘ/2021/03 Řízení rizik v logistice Mgr. Kamil Peterek, Ph.D. 2021-2023
RVO/FLKŘ/2022/04 Lean a Project Management ve zpracovatelském průmyslu České republiky Ing. Romana Heinzová, Ph.D. 2022-2023

Fond strategického rozvoje (FSR)

FSR FORD 5-6/2022-23/FLKŘ/001 Udržitelnost v dopravě: moderní trendy a jejich vliv na životní prostředí Ing. Kateřina Víchová, Ph.D. 2022-2023

OP VVV

CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014623 Institucionální kvalita a rozvoj strategie vědy na UTB ve Zlíně doc. Ing. Zuzana Tučková, Ph.D.

NPO

NPO_UTB_MSMT-16585/2022 ADAPT UTB: Adaptabilní, Digitální, Agilní, Progresivní, Transformace UTB ve Zlíně Ing. Pavel Taraba, Ph.D.

Již řešené projekty:

• Strategický projekt UTB ve Zlíně, OP VVV (participace členů ústavu logistiky)
  • DUO UTB: Strategický projekt UTB ve Zlíně II. (participace členů ústavu logistiky)
  • Řízení rizik projektů v podmínkách malých a středních podniků v České republice

Vědecké a výzkumné zaměření pracovníků Ústavu logistiky

• Modelování logistických procesů
  • Simulace logistických procesů
  • Optimalizace logistických procesů
  • Řízení rizik v logistických procesech
  • Moderní technologie v logistice
  • Management v logistice