Veletrh vědy 2023

Ve dnech 8.6. až 10.6.2023 se v Praze uskutečnil největší populárně-naučný Veletrh vědy, kterého se zúčastnilo až 35 000 návštěvníků.

Tato významná akce byla organizována Akademií věd České republiky a měla za cíl prezentovat nejnovější inovace a výzkumné projekty z různých vědeckých oblastí.

Mezi mnoha vystavovateli této prestižní akce se poprvé prezentovali i zástupci Fakulty logistiky a krizového řízení z ústavu Environmentální bezpečnosti. Jejich přítomnost přilákala množství návštěvníků, které zaujala environmentální témata. „Kromě vysoké účasti návštěvníků všech věkových skupin nás velice mile potěšila i návštěva našich absolventů, kteří se hrdě hlásili k našemu výstavnímu stánku,“ řekl dr. Matyáš Adam.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet interaktivní vědecké experimenty a setkat se s vědci a odborníky z různých vědeckých oblastí.  Veletrh vědy ukázal, že výzkum a nové objevy jsou jedním z nejdůležitějších kroků lidstva.