Daruj šanci na život FLKŘ

Studenti z FLKŘ darovali šanci na život

Ve středu 11. 4. 2018 se na Fakultě logistiky a krizového řízení podařilo něco výjimečného. Studenti, akademici i široká veřejnost dostali možnost zapsat se do Českého národního registru dárců dřeně.

Zázemí pro uskutečnění akce poskytla fakulta, osvětu mezi studenty pomáhali šířit i členové Unie studentů v Uherském Hradišti. Ti obdarovali každého registrovaného malou pozorností. Přestože byla akce věkově omezena a neproběhla na naší fakultě poprvé, svůj vzorek krve nechalo na FLKŘ do registru zapsat 66 dobrovolníků. Akce proběhla ve spolupráci s hematologicko-transfúzím oddělením uherskohradišťské nemocnice a paní Zdenkou Wasserbaerovou, která se problematikou dárců kostní dřeně zabývá již přes 20 let. Z účasti studentů FLKŘ byla, stejně jako vedení fakulty, nadšena. Na ostatních fakultách ve Zlíně se akce zúčastnilo celkem 163 studentů UTB. Organizátoři akce by tímto chtěli vyjádřit velké poděkování všem zapojeným „dobrákům od kosti“, kteří věnovali několik minut této bohulibé činnosti a zvýšili tak šanci na záchranu dalších lidských životů. V konečném důsledku – i to je posláním naší fakulty.