Road Show 2018 – My a naše bezpečnost ve Zlínském kraji

22. 11. 2019 proběhla osmá odborná debata s veřejností: Road Show 2018 – My a naše bezpečnost ve Zlínském kraji.

Diskuse se konala pod záštitou prezidenta republiky, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, ministra vnitra, ministra obrany, prezidenta hospodářské komory České republiky a prezidenta Asociace Obranného a Bezpečnostního Průmyslu, v Uherském Hradišti v prostorách Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáši Bati ve Zlíně.

Hlavními tématy diskuzního fóra byly:

1. Kybernetická bezpečnost a obrana jako jeden ze základních parametrů schopnosti země čelit krizovým situacím
2. Vzdělávání v oblasti ICT
3. Průmysl 4.0 a robotika

Z diskuse vyplynula až neobvykle bohatá paleta námětů, která zahrnula legislativu, integrovaný záchranný systém, úlohy státu, ozbrojených složek i občanů při prevenci i případných mimořádných událostech.