Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
FLKŘ SVOČ

Fakultní „SVOČka“ v typicky slováckém hávu

Zatímco loni začínal nový organizační tým SVOČ doslova na zelené louce, letos byl již od jeho členů očekáván maximální výkon, který by Soutěži ve studentské vědecké a odborné činnosti přinejmenším zachoval úroveň z předešlého ročníku.

Zvědavost, zda se to podaří, a také chuť otestovat kvalitu svých vědeckých prvotin projevilo celkem 34 studentů fakulty, jejichž práce byly rozděleny do tří odborných sekcí. Jak tomu ale u podobných soutěží často bývá, s blížícím se termínem odevzdání prací část přihlášených svůj záměr přehodnotila, u jiných zasáhla vyšší moc v podobě zdravotní indispozice, a tak se samotné soutěže nakonec zúčastnilo 24 studentů.

Čím se tedy letošní „SVOČka“ odlišovala od předešlého ročníku? Jednak výrazně přibylo účastníků magisterské sekce Bezpečnost společnosti (z loňských dvou na osm), čímž se zvýšil i počet odborných komisí, a také se rozrostla sestava zajímavých hostů. Absolventy fakulty reprezentovala Ing. Miroslava Gajdošíková, předešlá vítězka dvou ročníků SVOČ FLKŘ a nyní doktorandka na Ekonomické fakultě VŠB TU Ostrava. Prohlubující se spolupráce fakulty s městem Uherské Hradiště potvrzovala účast Ing. Lumíra Lacky, který zasedl v odborné komisi magisterského studia a jako odborný pracovník městského úřadu zabývající se krizovým řízením přinesl do soutěže závan praxe.

Další změnu oproti loňskému ročníku poznali pouze ti, kteří vydrželi až do slavnostního vyhlášení výsledků. Čekání na tisk diplomů totiž všem zúčastněným zpříjemnila cimbálová kapela pod vedením studenta FLKŘ Jiřího Galušky. Čtveřice muzikantů se následně postarala i o stylový podkres volné zábavy a mezinárodnímu osazenstvu, kde nechyběla ani polská delegace v rámci výměnného programu CEEPUS, tím nejlepším možným způsobem ukázala, jak se lidé na Slovácku dokáží bavit.

V pestré směsici prací, kde se objevila témata věnující se logistice, bezpečnosti, kybernetice, ale například i aktuálně diskutovanému nařízení GDPR, rozhodla každá odborná komise o třech oceněných. Do pestré galerie vítězů SVOČ se zapsali Daniel Měrka v sekci Rizikové inženýrství, určené pro studenty Ovládání rizik a Řízení environmentálních rizik, Nikola Homolová v rámci bakalářské sekce Ochrana obyvatelstva a Dita Moškvanová v magisterské sekci Bezpečnost společnosti.

Neoficiální prvenství si připsal také Jakub Smolan, který před odbornou komisí Rizikové inženýrství odprezentoval historicky první hradišťskou „SVOČku“ v anglickém jazyce (práce: Possibilities of the Risk Management Application in Teambuilding).

Ocenění studenti obdrželi kromě stipendií také věcné ceny – například poukaz na pobyt v hotelu pro dvě osoby, poukaz na mikiny UTB a dárkové předměty z kolekce UTB. Nezbývá než věřit, že získané odměny (motivační stipendium dostali všichni účastníci) budou pro jednotlivé studenty zdrojem motivace, aby v odborné činnosti pokračovali a za rok na „SVOČce“ předvedli další evoluční verzi svých prací.

Výsledky sekce Ochrana obyvatelstva (Bc.):

  1. Nikola Homolová – Zhodnocení vlivu vybraného podniku na obyvatele
  2. Veronika Ďurčíková – Měkké cíle
  3. Marek Šoltés – Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Studénka

Výsledky sekce Rizikové inženýrství (Bc.):

  1. Daniel Měrka – Změny vegetačního krytu termicky aktivních odvalů Ostravské pánve
  2. Lucie Chromcová – Analýza rizik v logistické firmě pro distribuci farmaceutik
  3. Marie Brhlíková – Analýza rizik zásobování ve vybraném podniku

Výsledky sekce Bezpečnost společnosti (Mgr.):

  1. Bc. Dita Moškvanová – Stanovení environmentální bezpečnosti kosmetických produktů ve vodním prostředí
  2. Bc. Michaela Zelená – Implementace GDPR na vybraný objekt
  3. Bc. Michal Gregor – Implementace rozšířené reality do podniku Continental Barum, s.r.o.

Text: Jiří Dokulil / foto: Romana Musilová

 

Fakulty a součásti

Zavřít