Argumenty nefungují

Ve středu 20. dubna proběhl na Fakultě managementu a ekonomiky dlouho očekávaný workshop. Studenti čtvrtých a pátých ročníků FaME a FLKŘ totiž absolvovali celodenní kurz vyjednávání s elitním vyjednávačem Radimem Paříkem. Fakulty tak chtějí poskytnout studentům další dovednost k úspěšnému vstupu nejen do pracovních vztahů.

Kromě spousty užitečných informací o průběhu procesu vyjednávání poznali studenti i princip vyjednávací taktiky FBI, osvojili si tzv. „KOTVA“ a „BATNA“ metody a na konkrétních případech zmíněné taktiky aplikovali. Workshopem kromě Radima Paříka provázel i policejní vyjednávač Karel Pošíval, který aplikuje metody ve své práci prakticky denně. „Je důležité nepropásnout první okamžik, kdy protistrana začala vyjednávat, od tohoto okamžiku je nutné držet vyjednávací volant v ruce“, řekl Karel Pošíval, který působí v první linii jako člen pražské zásahové jednotky.

„Při vyjednávání zahoďte své ego, vaše protistrana si musí odnést z jednání dobrý pocit a vy peníze, nechejte ego za dveřmi“, radil studentům Pařík.

Účastníci workshopu na konci akce obdrželi certifikáty. „Vážně jsme nečekaly, že to bude taková pecka“, shodly se Renata, Helena a Zuzana, studentky marketingu z FaME.

“Na kurz Radima Paříka jsem se těšil. Znám ho už z několika různých rozhovorů a vždycky jsem si říkal, jaký by mohl být jeho kurz. Očekávání se naplnilo. Radimův kurz byl velmi záživný, plný poznatků využitelných v reálném životě”, řekl Jan z FLKŘ

Studenti byli z osmihodinového vyjednávacího maratonu nadšení. “Myslím, že by takových workshopů, přednášek a seminářů mohlo být daleko víc, protože je to pro nás velmi obohacující“, dodal Tomáš, student z FLKŘ.